Чому Вам треба написати статтю?

Якщо немає грошей на просування в Google, але дуже хочеться, то є один дуже чудовий БЕЗКОШТОВНИЙ спосіб — написати статтю. Але не звичайну статтю.

Яку саме? Читайте далі

Ви фахівець своєї справи і тільки ви можете написати дуже круту статтю по своїй темі.

Щоб ця стаття дала максимальний еффект, вона повинна бути найкращою в інтернеті по вашій темі. А саме:

 1. Розкрити повністю суть предмету, відповісти на всі можливі питання, проблеми, болі клієнтів, користувачів продукту/послуги
 2. Бути дуже великою (найбільшою по цій темі з існуючих в інтернеті), тобто лонгрідом
 3. В ній повинні бути всі потрібні для розкриття теми фото та відео. Багато, якщо не всі, з цих фото і відео повинні бути зробленими вами особисто і ніде більше не розміщеними, окрім цієї статті. Ви цим бізнесом займаєтеся та можете зробити ці фото/відео власноруч, требі тільки підняти сраку не полінуватися, бо воно того дійсно варте. А якщо ви знаєте якесь фото чи відео по вішій темі, яке не ваше, але воно дуже корисне, то і його варто розмістити в статті
 4. Менше води, більше фактів, цифр, професійних термінів, але і не забувайте про необізнаного читача (для них ті ж самі профтерміни якось іншими словам теж поясніть, але профтерміни залиште)
 5. Використовуйте таблиці, списки, виділення жирним там, де це дійсно потрібно, якісь цитати.
 6. Якщо треба зробити посилання на дуже авторитетне джерело типа вікіпедії тощо, то не бійтеся зробити таке посилання, якщо без нього ну ніяк не розкрити тему і джерело реально по темі експертне і корисне для користувача. Не переймайтеся, що ці посилання заберуть вагу від статті — Гугл навпаки це любить, адже ви розкриваєте тему по-максимуму

На таку статтю може піти і тиждень і місяць, але воно того варте!

Ваша стаття повинна бути міні-книгою по темі.

Повторюся — ця стаття повинна стати НАЙКРАЩОЮ в світі по цій темі!

Що треба ще зробити, про що подбати?

 1. Зробіть на початку статті зміст, для зручності читача, а по тексту підзаголовки
 2. В тексті поставте десь органічно 1-3 посилання на ваші сторінки, де ви продаєте ваш товар/послугу. Це посилання вставте в якийсь анкор, чи, якщо в тему, то прямим текстом десь напишіть. Але, якщо не в тему, то НЕ ТРЕБА в статті напряму продавати, прямим текстом, а тільки анкорами.
 3. В самому тексті десь органічно вставте згадку про себе чи свою компанію, а також під текстом підпис автора типа — статтю підготував експерт з металопластикових вікон Вася Шевченко з компанії «Взожложл», і адресу сайту рядом (чи без назви компанії, якщо ви просто майтер-одиночка)
 4. Ще раз прочитайте, виліжіть свою статтю, зверстайте красиво, щоб вона була читабельною, де треба скоротіть, щось додайте.
 5. Подивіться, як вона виглядає на мобільних пристроях, в різних браузерах.
 6. Пропишіть Тайтл і Дескріпшен, розмітьте заголовки H1, H2, H3.
 7. Ще раз подумайте над основним заголовком — щоб він не був занадто довгим, але також, щоб відображав суть статті і не був розпливчастим.
 8. Зробіть цю статтю на двох мовах — українській та російській. Гугл перекладач вам в допомогу з обов’язковими ручними правками після нього.
 9. Адреса статті повинна бути лзу (людинозрозумілиийурл, чпу російсьскою)
 10. Сторінка статті повинна завантажуватися достатньо швидко, як на комп’ютері, так і на мобільних
 11. Після розміщення статті одразу додайте її в ГуглСерчКонсоль в пріоритетне сканування Гуглом http://prntscr.com/qtarst, поширіть її на своїх сторінках в соцмережах з унікальними анонсами. Щоб вона швидше проіндексувалася, гугл ії першим саме у вас помітив, і ніхто її не встиг привласнити.
 12. Якщо є можливість, то можна дати трошки контекстної реклами в Гуглі на цю статтю, запустити на 5-10 доларів рекламу на неї в Фейсбуці/Інстаграм. Щоб люди швидше дізналися про такий «діамант» і почали цитувати, посилатися, давати поведінкові фактори.
 13. Прослідкуйте за тим, щоб не з’явилися на вашому сайті дублі цієї статті — бувають деякі cms (движки) сайтів, які автоматично роблять дублі. Якщо такі є, то зробіть 301 редиректи, чи видаліть ці дублі, чи закрийте їх для індексації через ноіндекс-ноуфолоу, та не забувайте розповсюджувати посилання тільки на основну адресу статті
 14. Слідкуйте за тим, щоб на протязі всього життя статті (а воно може бути вічне), посилання на цю статтю завжди працювало. Заходьте на неї періодично через місяць, декілька разів на рік, після якихось доробок на сайті перевіряйте доступність цього посилання
 15. Зробіть зворотнє посилання на цю статтю з інших сторінок вашого сайту по темі, наприклад зі сторінки категорії товарів, картки відповідного товару, сторінки опису послуги
 16. Періодично думайте про те, що ще можна додати в цю статтю і додавайте, оновлюйте новими матеріалами, фактами. Тобто доповнюйте, актуалізуйте цю статтю регулярно, якщо є що доповнити корисного звісно, а не виссане з пальцю. Це буде високо оцінено як пошуковиками, так і читачами. Після кожного такого доповнення знову переіндексуйте її через ГуглВебМайстер http://prntscr.com/qtarst, щоб Гугл швидше помітив зміни і додав вам плюс в карму.

Якщо функціонал вашого сайту не дозволяє зробити всі вказані вище пункти, то зробіть потрібні доробки на своєму сайті, або знайдіть якусь платформу, де є весь потрібний функціонал (наприклад на нашому порталі Promobud.ua є все для правильного розміщення статей, причому в необмеженій кількості і назавжди — ось тут написано про це )

Що дасть вам така стаття?

 1. Ця стаття дасть пошукову вагу для ваших продаючих сторінок (сторінок категорії, картки товару, опису послуги тощо) за рахунок перелінковки, і вони тільки завдяки неї можуть вийти в ТОП Гугла.
 2. Також ще більший ефект буде від того, що люди реально будуть заходити на цю статтю, читати її, розуміти, що її дійсно написали експерти в своїй справі і, бачачи підпис внизу, будуть звертатися до цього експерта за товаром чи послугою. Хай не одразу, тому що людина поки що тільки збирає інфу, але ви йому точно запам’ятаєтеся, і, коли прийде час купувати, саме ви, ваша компанія з більшою вірогідністю буде в нього в списку для продзвону.
 3. Люди будуть реально читати цю статтю, довго знаходитися на вашому сайті, переходити на інші сторінки сайту, не будуть повертатися назад в Гугл, тобто будуть закривати свій інтерес тільки на вашому сайті. А це дуже, дуже, дуже цінна штука для Гугла, і він ваш сайт сильно нагородить за таке, підвищив загальний рейтинг домену, позиції ВСІХ сторінок сайту, видимість в пошуковику.
 4. Люди будуть посилатися на вашу статтю роками і, таким чином, ви будете отримувати органічні, природні посилання на ваш сайт, з живими переходами і гарними поведінковими факторами за такими переходами. Це просто бімба — такі посилання просто так за гроші навіть не купиш. А це дуже важливі якісні зовнішні фактори ранжування сайту
 5. Така стаття зробить популярним ваш бренд (як компанії, так і ваш особистий, якщо ви ФОП, просто майстер), завдяки цьому збільшиться кількість брендових запитів вас в Гуглі (а саме зараз це гуглівсьский тренд в ранжуванні), а це підвищує видимість сайту в цілому, а такжо бренди мають можливість продавати дорожче свої товари/послуги за рахунок довіри.

Ви будете заробляти з такої статті роками!

З повагою, Сергій Пастухов, інтернет-агентство Net Adaptation

P.S. Немає часу на написання такої крутої статті? Замовте її комусь, наприклад, на Кабанчике можна знайти за копійки «писаку», але вам все рівно треба буде працювати з ним в зв’язці, допомагати йому інформацією, редагувати, перечитувати його статтю декілька разів, тому що ніхто не знає предмет так, як ви.

Оставить комментарий