Для чого потрібен canonical на сайті?

Є в сео-просуванні сайтів таке поняття, як канонікал (canonical), канонічна сторінка.

Що це таке детально прописано в довідці Гугла тут

Коротко скажу, що цей канонікал застосовується коли у вас на сайті з якихось причин формуються дублі сторінок, або дуже схожі сторінки. Наприклад: сторінки сортування в каталозі, фільтри, сторінки пагінації, сторінки товарів, які відрізняються, наприклад, тільки одним кольором продукту. Також є движки, які на програмному рівні роблять дублі деяких сторінок. А також сторінки з utm мітками, і коли ви рекламуєтесь десь, наприклад в Гугл Адс теж можуть формуватися різні урли на одну і ту саму сторінку.

В таких випадках за допомогою канонікала ви вказуєте Гуглу яку з цих дубльованих сторінок вважати головною (основною) і, таким чином, Гугл буде саме таку сторінку частише сканувати, показувати в результатах пошуку, передавати на неї вагу.

Але канонікал — це не 100% гарантія, що Гугл вас послухає. Це як би рекомендація для нього. Гугл може, не зважаючи на канонікал, обрати іншу канонічну сторінку (головну з ряду дублів), тобто не ту, яку ви вказали канонікалом. Або взяти в індекс дві (і вказану вами і той, начебто, дубль), якщо побачить, що вони обидві несуть окремі корисні сенси для користувача.

Тому, якщо ви точно хочете позбутися дублів, впевнені, що такі сторінки не потрібні в індексі, тоді краще закривати їх тегом НОУІНДЕКС, чи робити 301 редирект, де це можливо. Коли ви невпевнені, що може і дубль, а може і ні, то канонікал — це варіант. Наприклад, на сторінках фільтрів, на сторінках товарів з різними фото тощо. Там ви як би і кажете Гуглу, що якщо що — це дубль, а там він сам хай вирішує. Але це може спрацювати, коли такі начебто дублі більш меньш зоптимізовані і різні: наприклад в них унікальні тайтли, дескріпшен, н1, контент хоча б трошки відрізняється.

Якщо фільтри в вашому інтернет-магазині, чи теги в блозі реально дуже добре зоптимізовані (так звані сео-фільтри, сео-теги), то звісно не треба ставити з них канонікал на іншу сторінку, бо цю ж оптимізацію ви ж робили саме для того, щоб саме така сторінка була в індексі.

Що буде, якщо на дублях ви не поставите канонікал на основну сторінку?

Гугл сам обере канонічну і це може бути не той варіант, який вам сподобається (планували). А може і дві взяти в індекс, а може і санкції за дублі накласти.

Але, ще раз повторю, що краще повні дублі закривати від сканування Гуглом ще більше, ніж канонікалом, якщо це можливо (ноуіндекс, в роботсі, посилання через ноуфолоу, 301 редирект — ці методи окрема велика історія). Тоді ви ще більше збережете краулінговий бюджет (ресурси сканування вашого сайту Гуглом), та вагу ключових сторінок сайту. Повторюся — якщо це можливо — треба дивитися на конкретні сторінки.

Є також сенс ставити майже на всіх сторінках сайту канонікали на саму себе (там де не потрібно ставити на іншу канонічную сторінку, звісно). На Промобуді так зроблено, наприклад. Це дає свої плюси, наприклад, певний захист від дублювання контенту.

Є деякі рекомендації ставити на сторінках пагінації канонічною першу сторінку каталогу. Це теж має право на життя. Ми на основному домені Промобуд так не робимо, а там стоять канонікали на самих себе. Це тому, що ми хочемо, щоб сторінки пагінації індексувалися окремо, бо вони є різними і цих сторінок дуже багато, плюс теги на них унікальні (Тайтл, Дескріпшен), ну і також це збільшує сканування самих оголошень. А на сторінках пагінації на ваших сайтах, зроблених на платформі будівельного порталу Promobud.uaстоять канонікали на першу сторінку, через те, що сторінок менше, менше нашого контролю над тим, що ви там робите (можете робити) зі своїми сайтами (від дурака, як то кажуть). Але ці сторінки на ваших сайтах все рівно мають унікальні теги, і виглядають в основному унікально (бо там інші товари). Тобто, так, ми там поставили канонікали на головну сторінку каталогу, на всяк випадок для Гуглу, але в більшості випадках Гугл приймає їх за унікальні і корисні і добре сканує, індексує і проходить по ваших товарах/послугах на них, для сканування окремих карток ваших продуктів.

Як подивитися, чи стоїть канонікал на вашій сторінці, і куди він веде, якщо є?

Якщо у вас на компі (в браузері) не встановлене якесь сео-розширення, яке це показує при натисканні на одну кнопку, тоді робіть так:

  1. відкриваєте сторінку, яку потрібно перевірити
  2. натискаєте комбінацію клавіш ctrl+u
  3. на сторінці з кодом, яка відкрилася, натискаєте ctrl+f і вводите в вікно пошуку слово canonical

Так ви побачите по коду сторінки чи є такий тег canonical на сторінці взагалі, а якщо є, то яка сторінка є канонічною, тобто, яку для Гуглу ви вказуєте головною.

А взагалі, якщо ви більше менш займаєтеся розвитком свого сайту, то раджу вам встановити якесь безкоштовне сео-розширення в браузер (наприклад, Хром). Наприклад ось це SEO META in 1 CLICK — це розширення дозволить вам не тільки бачити канонікали в один клік (ось так http://prntscr.com/s32ssc ), але і купу інших важливих сео-параметрів по сайту (і не тільки сео)

З повагою, Сергій Пастухов, інтернет-агентство Net Adaptation

Оставить комментарий