Форма чи зміст?

Ще декілька років тому було складнувато і достатньо дорого зробити нормальний сайт.

Тепер це не є проблемою.

Зараз можна чи безкоштовно, чи за копійки зробити сайт на якомусь конструкторі, движку, платформі, замовити на кабанчику за пару сотен-тисяч. Є купа безкоштоновних чи дешевих дизайнів.

Тобто технічні питання вже вирішуються дуже просто

І у вас буде в результаті сайт з достатнім набором функцій, більш менш ок юзабіліті, дизайном і хостинг або безкоштовний, або класний за сотню гривень.

Таким чином це питання закривається лише якимись грошима (невеликими зазвичай, або навіть без), і дизайном, функціоналом вже народ не здивуєш.

А що на перше місце зараз стає?

Зміст сайту, його контент, наповнення повною якісною, по ділу, унікальною, свіжою інформацією (весь асортимент, актуальні ціни, тексти, новини, статті, описи, теххарактеристики, фото, відео, калькулятори, формули, розрахунки, приклади, відгуки, таблиці, визначення, інфографіка і т.д. і т.п.)

А ось це питання просто грошима, навіть великими, не вирішиш.

Саме зміст залишається і буде залишатися найскладнішою частиною онлайн-проекту, тому що ще не придумали технічні засоби робити зміст нештучним, цікавим.

Тільки через кров і піт, і час людей, які працюють всередені бізнесу, а не людьми на підхваті, на аутсорсі, які і там і сям.

І саме проекти з якісним контентом стріляють краще (чи взагалі стріляють) ніж якийсь суперфункціональний з мегакреативнимдорогим дизайном сайт, але наповнений сяк-так, якимось копирайтером з конвеєру, з зализаними, штампованими фразами, без м’яса і унікальних родзинок.

Ось цього не вистачає! Якісного контенту

Саме тут ваш сайт буде виділятися, тому що реально таких бізнесів одиниці.

Тому що це було, є і буде основою успіху в будь-якій справі — зміст!

Більшість айтішників скажуть, що в штатах на відміну від України превалює зміст над формою. Дуже часто там ви знайдете сайт, який виглядає «неказисто» з нашої совкової точки зору, але він може бути сильно відвідуваним, бізнес добре прибутковий і взагалі належить відомому бренду компанії чи людини. Але, якщо придивитися до цього сайту, то він просто напханий корисною, цікавою інформацією.

Прошу зрозуміти мене правильно: я зовсім не кажу, що не треба мати функціональний сайт, не звертати взагалі уваги на дизайн, юзабіліті. Просто це не повинно стояти на першому місці у вас в голові, і просто це повинно бути на достатньому рівні. І цей рівень зараз досягається дуже просто лише завдяки сучасному високому рівню розвитку IT. Кажуть же: якщо у вас є проблема, яка вирішується лише грошима (особливо, якщо вони невеликі), то у вас немає проблеми. А саме технічна сторона сайту, дизайн — це як раз зараз дрібногрошові «проблеми».

А якісний контент — це вже людський фактор, і до штучного інтелекту рівня людського для вирішення цього питання ми ще не дойшли. Можемо дойти згодом, але ще не дойшли.

З повагою, Сергій Пастухов, інтернет-агентство Net Adaptation

Оставить комментарий