Гугл і Маркетплейси

Десь чув, що вже в цьому 2020 році 40% покупок будуть робитися через маркетплейси

Декілька років тому, коли така сео-тенденція Гугла вже почала набирати оберти я думав, що це ж несправедливо якось по відношенню до дрібних інтернет-магазинів, коли в топі будуть тільки маркетплейси, агрегатори.

А сьогодні я вже не дивуюсь і розумію цей тренд

Ось, що я думаю з цього приводу

Гуглу вигідно на першій сторінці давати найбільший вибір пропозицій по комерційних запитахЦе є його цінністю. Що на першій сторінці результатів пошуку Гугла узгоджується з цією концепцією, а що ні?

  1. Контекстна реклама — Так. Тому що там купа пропозицій від різних продавців і дрібних і великих. І ці оголошення достатньо часто міняються з кожним показом. Сюди ж входить і ГугШопінг
  2. Карта — Так. Там одразу представлено декілька продавців в одному блоці
  3. SEO — ? Якщо в перших 10 результатах пошуку будуть сайти, зайшовши на які, користувач побачить декілька пропозицій від РІЗНИХ продавців, тоді Так — це сильний важіль збільшення пропозицій/вибору для користувача на одиницю площі/пікселя першої сторінки в Гуглі. Тобто, надаючи 1 місце в топ10 такому сайту, Гугл тим самим дає своєму користувачу більше однієї пропозиції на вибір — 5, 10, 20 і більше, а це як раз і є цінністю Гуглу — надавати найбільшу кількість вибору для користувача в одному компактному місті, на першій сторінці, причому організованого вибору. І такими сайтами (посиланнями на них в результатах пошуку) можуть бути тільки маркетплейси, прайс-агрегатори, дошки оголошень.

Таким чином не дивно, що давно вже помічена ця тенденція Гугла віддавати пріоритет в seo по комерційним запитам саме маркетплейсам, агрегаторам — бо це збільшення цінності пошуку, а не «несправедливість». Ну невигідно, нераціонально і неправильно на першій сторінці серед ВСЬОГО 10 seo результатів пошуку показувати пропозицію всього одного постачальника товару/послуги. Тому що seo — це не контекст, який живий, де буквально з кожним показом може змінюватися сітка трансльованих оголошень, seo — це коли сайт, якщо потрапив в топ10 Гугла, то це зазвичай надовго.

Тому, любі друзі, власники інтернет-магазинів, сайтів послуг — треба звикнути з тим, що чим далі, тим більш складно буде потрапити в топ10 Гугла по комерційним запитам і змиритися з тим, що там все більше «заполонять» місця саме маркетплейси, прайс-агрегатори, дошки оголошень. Але це звісно не кінець світу для дрібних бізнесів. Просто інтернет-магазинам, сайтам послуг треба обов’язково розміщуватися на таких маркетплейсах, а також для них є звісно купа інших варіантів реклами (контекстна реклама, соцмережі, ремаркетинг, е-мейл-маркетинг). Причому зараз і сайт можна не робити, тому що багато маркет-плейсів пропонують разом з рекламою на своїх сторінках ще й сайт.

Отже ласкаво просимо на будівельний портал Promobud.ua, бо це як-раз маркетплейс, прайс-агрегатор, дошка оголошень — 3 в одному. До того ж і багатофункціональний сайт ми надаємо. А саме головне, що Промобуд спеціалізується саме на будівельній галузі, та товарах/послугах для облаштування приміщень та будинків — а цільова реклама, цільовий продукт, як відомо, більш ефективні

З повагою, Сергій Пастухов, інтернет-агентство Net Adaptation

P.S. «Так а шо тепер — seo для інтернет-магазинів не треба?» — деякі запитають. Треба обов’язково! І про причини і вигоди цього я писав багато в своїх розсилках і буду продовжувати писати.

Оставить комментарий