Mobile First Index. Частина №2 — Сьогодні вже на 52% вище. І це лише за 3 тижні!

2 березня ми вже писали про Mobile First Index — про те, що Гугл попередив, що в 2018 році почне мобільну версію сайтів в першу чергу використовувати для ранжування десктопних версій.

По Promobud.ua ми тоді писали ось таку фразу «Наприклад, на нашому порталі Promobud.ua за рік частка мобільних користувачів зросла на 32% і кожень місяць темпи зростання збільшуються.»

Так от, звісно, воно само по собі збільшуватися не буде, якщо нічого не робити, а частіше навпаки, трафік з органічних результатів пошуку буде все падати і падати. 

Зараз пройшло вже 3 тижні з того листа від 1 березня. Ми, звісно, як і потрібно, за цей час продовжували багато працювати над мобільною версією Promobud.ua, та сайтів, які зроблені на нашій платформі. Тому частка мобільного трафіку всього за ці 3 тижні зросла вже на 52% в порівнянні з минулим роком.

Тобто, темпи зростання долі мобільного трафіку на Promobud.ua збільшуються. Ось скрін з Гугл Аналітікса https://prnt.sc/iupwh3 (зелений — це мобільний трафік)

А Ви займаєтесь вдосконаленням мобільної версії своїх сайтів?

А який варіант мобільної версії на вашому сайті?

Є 3 варіанти реалізації мобільної версії сайтів:

  1. Адаптивний дизайн
  2. Динамічна версія
  3. На окремому урлі

В кожному варіанті є свої плюси і мінуси.

На Promobud.ua ми використовуємо другий варіант — Динамічна версія, а для деяких шаблонів сайтів на нашому конструкторі — перший варіант Адаптивна верстка.

А що на Вашому сайті?

Деякі поради по мобілізації Вашого сайту:

  1. Перевірте, щоб заголовки Н1,2,3… були однакові і на десктопній і на мобільній
  2. Структуровані дані і там, і там
  3. Seo-тексти і там, і там
  4. Всі розділи сайту, що є на десктопній — повинні бути і на мобільній. Якщо поки що ви не адаптували якісь сторінки під мобільні, все рівно не закривайте цю сторінку для мобільних, не ставте 404 помилку і т.п. Хай тоді на мобільних показується неадаптована сторінка поки що
  5. Приділіть увагу, щоб кількість елементів, наприклад, у списках товарів в категоріях, чи в списках статей в розділі Статті була однакова на мобільній і на десктопній.
  6. Підтримуйте актуальний список User Agent — для того, щоб показувати різний контент для десктопів і мобільних
  7. Взагалі, треба намагатися робити так, щоб на мобільній версії було все, що є на десктопній, але звісно, в облегшеному варіанті, адаптованому дизайні, розмірах під мобільні і т.п. Таке простіше зробити при способі реалізації 2 чи 3 і складніше буде зробити при адаптивному дизайні

Робити мобільную версію так, як треба для нових вимог пошукових систем — це справа не швидка, не проста і може бути така дешева, як хтось думає.

Але ефект від її правильній реалізації чи навпаки нереалізації — величезний!

Тому займіться своїми мобільними версіями прямо зараз.

Звісно, якщо у Вас сайт на Promobud.ua — то цим Вам не треба перейматися — за замовчуванням ми доробляємо як треба і Ваш сайт.

Якщо є якісь питання по темі мобільних версій — запитуйте.

Бажаю успіхів в бізнесі!

Сергій Пастухов, інтернет-агентство Net Adaptation

Підпишіться на нашу розсилку тут

P.S. Чепурін Валерій Віталійович, один із моїх бізнес-вчителів, говорив мені ще років 15 тому: «Немає нічого кращого для бізнесу, ніж постійні клієнти. Давай постійним клієнтам постійну хорошу знижку і ти завжди будеш з грошима»

Оставить комментарий