На двох ногах

Один мій товариш десь півроки тому переносив свій інтернет-магазин на новий движок

Я тоді заглянув на сайт і перше, що помітив — не було редиректу з www на без www

Тобто існувало два однакових сайти на адресах www.site.com.ua та site.com.ua

Він сказав, що ок — скаже свому сеошнику і програмісту це зробити і…

не зробив

Так все забулося і тільки через три місяці, коли він взяв нового сеошника, новий фахівець зразу зробив цей редирект. Після чого (очікувано) трафік з органіки інтернет-магазину впав на 60% і тепер треба чекати поки Гугль правильно склеїть дві версії сайту, всі потрібні урли, передасть вагу тощо.

Трафік може відновитися на 100%, а може і ні

Але ж — питання часу. А час — це наші гроші

Якщо б зробив 301 редирект ще півроки тому, коли я сказав (тобто зразу, коли цей дубль з’явився),  то нічого такого не було би, тому що пошуковик ще не встиг би проіндексувати ці дублі

Зараз продажі в друга впали в рази і, якщо б у нього бізнес не стояв на двох ногах (інтернет-магазин + офлайн магазини), то була б зовсім …опа

Висновки?

  1. Вчитися! Якщо немає грошей на дорогих фахівців (програмістів, сеошників) тоді хош-нехош треба самому вникати в інтернет-просування, вчитися щоб а) підказувати, що робити, де перевірити, напрягати, де треба б) контролювати виконавців і вміти їх наймати
  2. Вкладати час (знову, якщо немає бюджету на довірену незалежну особу) на тестування виконаних робіт з онлайн-маркетингу, доробок — особливо ключові точки (що є ключовим ви будете знати з пункту 1)
  3. Дві ноги. Не ставте себе в залежність від одного каналу. В даному випадку у друга є кріпкий офлайн. Але можна офлайн замінити і інтернет-альтернативою: соцмережі, маркетплейси (типа Промобуду, звісно), розсилки, ГуглАдс. Це дасть вам змогу при форс-мажорі в одному каналі швидко розвернути інший канал (тимчасово або вже на постійній основі)

Ну і звісно: дослухатися до порад фахівців, навіть безкоштовних. Тобто робити те, що радять. Чомусь деякі бізнесмени думають, що до інтернет-магазинів, сайтів (особливо, які дають реальні продажі) можна не так прискіпливо відноситися, як до офлайну. Наприклад, якщо вам фахівець скаже, що у вас замок на двері магазину (чи офісу) зламаний і якийсь злодій може рано чи пізно вас обікрасти, то ви ж не скажете «Добре, зроблю» і проігноруєте цю пораду, непроконтролюєте заміну замків.

Про дві ноги — це мені брат сказав таку фразу. Він, як я вже раніше писав, живе в Німеччині (не по безвізу :), а ще з 1998 року) і працює там на фірмі, яка займається виготовленням меблів під замовлення (кухні, шафи тощо), але місяць тому, спілкуючись по скайпу (а вірніше Фейсбуку) він відкрив якісь двері у собі в майстерні і там стояли…. труни…. Я приколовся з цього, звісно (і він :). Вони не роблять самі труни, а це в них через стіну похоронне бюро і його власник каже, що, таким чином у них бізнес тримається на двох ногах.

Гроув із Інтел казав : «Зберігайте яйця в одній корзині, зберігайте яйця в одній корзині!!!»

«Бля…, а як же «дві ноги»?! — запитаєте ви

Ой, щось я втомився сьогодні… 🙂

З повагою, Сергій Пастухов, інтернет-агентство Net Adaptation

P.S. Трудоголіки без грошей не сидять

Оставить комментарий