Про мої перші 2000 доларів і не тільки…

Якось проходив я тренінг з інтернет-маркетингу.

І там ведучому задали питання:

«На якому «двіжку» краще робити сайт?»

Він посміхнувся і сказав:

«Інтернет-маркетинг — це не про двіжки, бізнес — це не про двіжки, сайт — це не про двіжки. Не треба з цим заморачуватись взагалі. Не з цього починаєте. Не туди дивитесь. Треба про бізнес-модель думати, про те, як заробляти гроші, як бути прибутковим. Достатньо, щоб сайт мав основні НЕОБХІДНІ речі для бізнесу. А мова програмування, двіжок — це все другорядне. На будь-якій мові і движку можна розвинути суперприбутковий бізнес, створити онлайн-бізнес, якщо вирішені основні речі»

Я з ним повністю згоден.

Мене трохи смішать люди, які ще не знають як заробляти будуть, яка бізнес-модель у них, чи взагалі, підприємці, які вже мають бізнес, але він в них неприбутковий, чи низькоприбутковий, а вони ломають голову над двіжком, мовою програмування 🙂

Сайт просто повинен бути.

Для початку взагалі можна дешевий, щоб були основні фукнції на ньому, а потім завжди можна вкласти ще в сайт, коли ви почнете заробляти нормальни гроші.

Вкласти вже з прибутку. 

Та повірте мені, ідей, фішек та функціоналу для свого сайту у Вас завжди буде набагато більше, ніж ви зможете реалізувати в конкретний момент часу. Завжди не буде вистачати чи грошей, чи вашого часу, чи фахівців. Не хочу Вас засмучувати, але до багато чого з того, що ви понапридумували для свого сайту взагалі руки не дойдуть ніколи. А ще є така штука як — поки зробили/реализували фішку/функціонал він вже став не такий потрібний, як гадалося або взагалі непотрібний 🙂

Нема межі досконалості!

Перфекціонізм — це не шлях до досконалості!

Я знаю багато людей, які зразу з нуля замовляли сайт за декілька тисяч доларів, навіть позичали гроші, кредит брали, в борг. Вони хотіли, щоб сайт був такий, як вони хочуть. Цей сайт їм робили рік, все рівно до кінця не реалізували все так, як вони задумали і через рік вони отримали дорогий сайт, борги і все рівно невдоволення цим сайтом.

Я знаю багато бізнесів, які заробляють круті гроші на сайтах, зроблених на різних платформах, двіжках та мовах — від дешевих, простих до дійсно крутих. І знаю так само багато бізнесів, які на таких само сайтах нічого не заробляють — від слова «зовсім».

Тому двіжок, мова програмування сайту — це не те. 

У Вас повинен бути сайт. Просто сайт, щоб він давав вам необхідні функції, які потрібні для заробітку в інтернеті. І все.

Це те саме, як я багато разів чув від людей, які хочуть відкрити свій бізнес, як вони перше чим переймаються — так це реєстрацієй в податковій і інших державних органах. В них ще ідеї або зовсім нема чим займатись, або є, але вона не протестована. А вони для початку дізнаються про податки, відкриття розрахункового рахунку. 

Це наївно, це інфантільно…

Я пам’ятаю, як я заробив свої перші гроші у власному бізнесі.

Це був 2004 рік.

Це було 2000 доларів за 2 тижні. Чистими.

У мене не було ніякої державної реєстарції як суб’єкту підприємницької діяльності, не було реєстарції в податковій та …. о боже — в мене не було розрахункового рахунку та навіть, жах, банківської картки.

Але майже всі клієнти при цьому заплатили на розрахунковий рахунок, отримали всі необхідні бухгалтерські документи…

Як це так?

Якщо Ви не знаєте як, то Ви дійсно ще новачок в бізнесі і тут нічого страшного немає, звісно — тоді можете звернутись до мене — я Вам підкажу 🙂

Отже, друзі, бажаю вам правильно розставляти пріоритети!

Сергій Пастухов, інтернет-агентство Net Adaptation

Підпишіться на нашу розсилку тут

Оставить комментарий