SEO — минуле, сучасне, майбутнє

Давайте разом подумаємо про seo — яким воно було, яким воно зараз є, і що з ним буде в найближчому чи далекому майбутньому.

Минуле — це посилання, посилання, посилання. Достатньо було накупити посилань, навіть лайно-посилань, і ти вже в топі. Seo-агенції давали гарантії виводу в топ і, якщо не виводили, — ви отримували всі гроші назад. Тільки подумайте про це — ви майже нічим не ризикували тоді, і агенції теж заробляли легко і зрозуміло. 

Потім щось пішло не так — пошуковики почали приділяти увагу якості посилань, якості контенту сайту.

З’явилися алгоритми/фільтри Пінгвін, Панда, Колібрі і ще багато чого.

Треба було всім робити мобільні версії, переходити на https — зараз це вже як Must Have для сайтів.

Навіщо знати минуле seo?

Тому що навіть зараз багато бізнесів роблять своє сео-просування, як раніше, без врахування, навіть тих важливих вимог пошуковиків, які вже давно треба виконувати: закуповують погані посилання, не звертають увагу на якість контенту, не оптимізована мобільна версія чи не встановлений захищений протокол на сайті і багато чого. Самі підприємці навіть можуть не знати, що у них з сайтом все «по-старинке» — тому що вони довіряють своїм фрилансерам чи агенціям, що там все гаразд. А на самому ділі все не дуже ок.

Сучасне — зараз seo — це вже мистецтво. Це вже вийшло далеко за просто купувати посилання та писати унікальні тексти на посадкових сторінках. Зараз seo — це вже більш широке поняття. Це вже більше інтернет-маркетинг. Треба знати, враховувати і працювати і з юзабіліті/дизайном сайту, програмуванням/технічними питаннями, і з соцмережами, pr, аналітикою, рекламою, як такою. Треба бути психологом, маркетологом, продавцем, копірайтером, рекламістом одночасно. Треба використовувати в комплексі, і з урахуванням того ж seo, e-mail-marketing, програму лояльності, контекстну рекламу.

Сьогоднішнє seo — це вже більш широке поняття. Це вже більше інтернет-маркетинг. А фахівець з seo повинен бути більше інтернет-маркетологом ніж вузько чисто seoшником — це дасть набагато більше продажів. Звісно, що вузькі фахівці в окремих напрямках seo будуть розвиватися і розвиваються ще більше: чисто лінкбілдер, чисто семантик і т.п. — і це тільки підтведжує, що seo стає дуже серьозною, потужною і всеохоплюючою сферою діяльності, яка структурується, розширюється, ускладнюється, розбивається на підвиди. Коли ми говоримо, що треба наймати когось для seo (агенцію, фрілансера, seo-фахівця в штат) , то треба зараз думати в такому ракурсі: seo = інтернет-маркетинг і, відповідно, шукати саме такі компетенції.

Майбутне

Скажу тільки фразами, з якими в мене асоціюється майбутнє seo:

  • Біг дата
  • Машинне навчання
  • Штучний інтелект
  • Факультети seo в ВНЗ

Додайте своє бачення майбутнього seo — надішліть мені.

Бажаю Вашому бізнесу потрапити в топ Гугла, якщо Ви ще не там, і займатися сучасним seo і вже думати про майбутнє.

Сергій Пастухов, інтернет-агентство Net Adaptation

Підпишіться на нашу розсилку тут

Оставить комментарий