Ще 4 поради для тих, хто оновлює свій сайт — частина друга

9 липня я висилал Вам першу частину порад «… для тих, хто оновлює свій сайт»

Там було 2 поради

Зараз продовження:

Порада №3 Мобільна версія Часто буває так, що при оновленні сайту не звертують увагу на те, щоб мобільна версія була достатньо повноцінна, щоб цей переніс не був в мінус. Що я маю на увазі. Деякі забувають тестувати мобільну версію — дивляться на своєму компі, все працює і добре. Але, в зв’язку з гугловським Мобайл Фьост Індекс — пріоритет, для ранжування, індексації, пошуковик зараз віддає саме мобільній версії сайту, навіть для десктопних результатів пошуку. Тому дуже прискіпливо дивіться, щоб на новій мобільній версії принаймні не було менше інформації і не гірше все зроблено, ніж було на старому сайті. Бувають такі помилки, що на мобільній ключові кнопки, сервіси не працюють, що зменшує поведінковий фактор, що seo-тексти є тільки на десктопній версії, а на мобільній загубилися, що на моб. версії з тайтлом, дескрипшеном щось не так, як повинно бути. Буває, що цілі розділи сайту на нових версіях не мають мобільні версії, і вони видають помилку чи показує незоптимізовану під мобайл версію сторінку. Тому — прискіпливо приймайте у програмістів мобільну версію і напишіть пункти з приводу цього в технічному завданні окремо. Буває і таке, що навпаки, власник в основному дивиться, користується тільки моб. версією свого сайту, а про десктоп забуває — а там може бути дуже сильна бяка різниця

Порада №4 Швидкість. Пишіть в ТЗ (технічному завданні) програмісту конкретні примітки, зауваження з приводу потрібних результатів по швидкості вашого сайту по окремим типам сторінок (категорії, картки товарів, головна, статті, пошук тощо), а також для десктопів і для мобільних окремо. Також не забудьте поставити пункт по цільових показниках по тесту мобайлфрендлі. Зафіксуйте ці показники на старому сайті і на основі цього поставте в тз цілі для нового сайту. Ці всі тести безкоштовні. Я раніше вже надсилав перелік сервісів, де можна перевірити свій сайт на швидкість, мобайлфрендлі тощо. Ось декілька: 

https://search.google.com/test/mobile-friendly

https://www.thinkwithgoogle.com/intl/en-gb/feature/testmysite

https://gtmetrix.com/

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=uk

Порада 5 Аналітика Якщо на вашому старому сайті була налаштована якась аналітика, статистика і тому подібне, то подбайте про те, щоб всі коди в потрібних місцях також були перенесені на новий сайт. Це дуже важливо, тому що після запуску нового сайту ви повинні чітко відслідковувати на основі аналітики як себе ведуть користувачі на новому сайті, в порівнянні зі старим, що стало краще, що гірше, можливо, щось треба буде швидко виправити на основі аналітики нового сайту, зміни поведінки користувачів. Але якщо у вас аналітика на новому сайті неправильно встановлена, то будете міняти те, що, і не потрібно може міняти…. Буває таке, що, наприклад у Вас на старому сайті налаштовані певні цілі, події, які підв’язані під конкретні кнопки, кліки на посилання, урли, а на новому сайті таких просто не існує чи їх реалізували трошки по іншому і бац — вже ланцюжок із аналітики вилетів

Порада 6 SSL-сертифікат. Якщо ви ще не встановили на старий сайт SSL-сертифікат (захищений протокол https), то зараз є хороша нагода це зробити разом з переносом на новий сайт, щоб 2 рази не вставати. Сьогодні можна встановити, як платні сертифікати (Промобуд купує тут https://ssl.com.ua/ ) так і безкоштовні сертифікати, які також часто пропонують самі хостинг-провайдери (наприклад такий — Let’s Encrypt, який достатньо добре працює, незважаючи на свою «халявність»). Якщо https вже був, то перевірте, щоб на новому сайті він коректно працюва. Ось сервіси, де можна перевірити: https://www.sslshopper.com/ssl-checker.html і https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze.html Також перевірте, щоб всі сторінки http переадресовувались 301 редиректом на адресу з https — перевірте це в режимі інкогніто, з почищеним кешем, з інших компів, бо часто буває так, що одночасно існують дві однакові сторінки без редиректів з https і з http, а ви на свойому рідному компі це можете це помітити, тому що на старому сайті все було нормально з цим і браузер запам’ятав, а на новому програміст цей редирект упустив. Заодно, прослідкуйте, щоб не було паралельно окремих урлів з www та без. Щоб новий сайт мав основну версію з редиректом на неї тільки з www або тільки без (як там було у вас на старому?). Загалом — це загальне правило — певна сторінка вашого сайту повинна мати тільки один url, на який переадресуються 301 редиректом всі інші її можливі дублі (є ще варіанти з кононікалами, роботсом, тегами, але це інша історія і ціла велика окрема тема)

Є ще багато нюансів, пов’язаних з переходом на новий сайт, але ці 6 порад якщо ви врахуєте, це вже буде сильно.

Звісно, що ви можете в цьому всьому не розумітися, і краще, щоб за ці пункти ТЗ відповідала фахова людина. 

Багато з цих задач повинен прослідковувати, контролювати, перевіряти рекламщик (сеошник, ппсник, аналітик, маркетолог тощо), який повинен працювати в зв’язці з програмістом на всіх етапах оновлення сайту і не тільки оновлення (від написання тз, до тестування виконаних пунктів, прийому, викатці нового сайту на хостинг, повторному тестуванні…). 

Звісно, це було би добре знайти такого відповідального, зацікавленого, професійного чувака, але, але…

не всі можуть собі такого кадра дозволити по грошах та й такі люди вже часто зайняті

Тому доводиться якось самому розбиратися…

Сподіваюся, що ці поради вам в цьому допоможуть

З повагою, Сергій Пастухов, інтернет-агентство Net Adaptation

P.S. Ось виділіть 50 хвилин на економічну освіту https://www.youtube.com/watch?v=m9V80l7mno0&feature=share (я слухав на швидкості 1,5, як часто роблю, щоб заощадити час, та й вчені довели, що наш мозок може розшифровувати людську мову набагато швидше, ніж говорить співрозмовник)

Оставить комментарий