Як обрати будівельний портал?

Будівельних порталів в Україні завжди було багато. Чи тих, хто хоче себе так називати 🙂

Пам’ятаю, коли Промобуд засновувався в далекому 2008 році, і по відвідуваності ми починали десь з сотого місця. І на всіх, хто стояв вище за нас, ми дивилися знизу вгору, як на крутих гуру.

Так, тоді ми були новачками не тільки в будівельній галузі, але й в інтернеті загалом.

Тоді зразу відправили на розвідку під виглядом клієнта свою людину в офіси лідерів на той момент. І після цього отримали перший знак, що щось не так в королівстві. З деякими порталами ми взагалі не змогли вийти на зв’язок, якісь навіть по телефону не були зацікавлені спілкуватись. Ті, до кого вдалося приїхати в офіс, виглядали якось несерйозно, на розслабоні: чи спілкування «з клієнтом» було взагалі побудовано непрофесійно, чи це був якийсь інший бізнес і порталом займався хтось на підхваті, чи в офісі було взагалі тихо і порожньо і дивно було — звідки гроші, і що це було.

Зараз, звісно, ми вже прошарені і знаємо, як оцінити, проаналізувати не тільки якийсь будівельний портал на предмет серйозності намірів, але й будь який інший сайт, не виходячи на вулицю.

Зараз ми знаємо, звідки береться більшість «будівельних порталів»:

  1. Хтось подивиться на лідерів, на їх прайс на рекламу, перемножив кількість розміщених компаній на порталі на ціни в прайсі, сказав собі «Вау! — та це ж мільйони!» і вперед створювати свій портальчик
  2. Хтось просто дещо шарить в створенні сайтів (так, не сильно шарить, скажу я вам — якийсь студент) і на колінці за тиждень (радше за 2 дні) зробить «будівельний портал» для «шоб було», чи по приколу, чи «раптом щось зароблю»
  3. Хтось працює в будівельній галузі і думає — «А зроблю ка я власний будівельний портальчик». Чи сеошники порадили, щоб для seo мати свій агрегатор (а ви знаєте — Гугл любить агрегатори, маркет-плейси), чи «шоб було», «Вау! — та це ж мільйони!»

Але є така приказка «рано чи пізно всі все кидають…»

Звісно, зараз Промобуд вже залишив позаду всіх тих 100+ порталів, хто був тоді в 2008 році.

Зараз ми входимо, якщо не в двійку лідерів України, то в трійку точно (але свою стратегію ми будуємо так, щоб займати суто свою унікальну нішу і тому в своій ніші ми, звісно, лідери по понеділках з 18-00 до 18-30 🙂).

Майже нікого з тих 100 вже немає в природі.

Багато з «загиблих» зникали у нас на очах — клієнти казали, чи приходили люди з закритих будівельних порталів до нас влаштовуватися на роботу (про деякі ми навіть тільки після закриття дізнавалися, що такі були 🙂

Більшість із старих будівельних порталів доживають свій вік, а нові серйозні якось не з’являються

Скоріш за все ринок будівельних порталів якось структурується, і хто вже пройшов за ці роки і Крим і Рим (навіть в буквальному сенсі 🙁 ) і залишається активним, прибутковим, той вже і далі буде тримати марку — і таких можна перерахувати на двох пальцях правої руки (не будемо показувати на Promobud.ua одним з цих пальців :))

Це все була приказка — а казка попереду

Отже

Як обрати, на якому будівельному порталі варто розміщуватися, а на якому ні?

Певний час назад ми почали отримувати клієнтів з якогось рейтингу будівельних порталів України під назвою «ТОП 16 строительных порталов, на которых должна быть Ваша компания»

Для нас це було несподіванкою, і ми знайшли цей рейтинг — він добре проіндексувався в Гуглі за відповідним запитом 

Ось посилання на нього

Звідки цей рейтинг взявся? 

Це якась просто компанія Мехбуд, яка просто працює в будівельній галузі, склала цей рейтинг і розмістила його на своєму сайті в блозі

Красунчики!

Реально маркетолог цієї компанії заслуговує на премію!

Ідея лежала не поверхні!

Таким чином ця компанія пропіарила свій бізнес, отримала безкоштовні зворотні посилання (і деякі з них непогані, хочу вас сказати)

Причому, щоб попасти в цей рейтинг, не треба було платити чи обов’язково ставити посилання на своєму порталі на їх сайт в обмін на посилання з рейтингу. 

Скоріш за все дівчина просто склала рейтинг з того, що сама знала і все

І тільки через декілька місяців після складання цього рейтингу до нас прийшов лист від Мехбуду з пропозицією розмістити посилання на їх сайт з нашого порталу. Але це НЕ було в директивному тоні — Якщо не розмістите, то ми вас видалимо з рейтингу

Ось так треба працювати вам та вашим маркетологам — креативно, а не тільки на бюджетах випливати!

Повернемося до самого рейтингу

Зразу хочу сказати, що в цьому рейтингу є тільки 2, 3 будівельні ресурси, на яких я би витрачав свій час та/або гроші, щоб розміщуватися. Як їх обрати тим, хто не сильно шарить в інтернет-просуванні, на швидку руку? Зараз скажу

  1. Чи є на порталі ssl-сертифікат? Це такий захищений протокол, який робить сайт більш безпечним для користувачів. Як це визначити звичайному громадянину? Просто подивіться — починається адреса сайту з https чи http. Ось ця одна буква s багато що значить. Якщо сайт з https — то це гуд. На Промобуді вона є —  https://www.promobud.ua . Це значить, що такий будівельний портал переймається перспективою розвитку проекту, що він слідкує за останніми seo-тенденціями, що в нього є гроші на перехід на цей https з http (а сюди треба вкласти в доробки теж і дуже серьозно все обмозкувати при цьому), що є гроші на купівлю самого ssl-сертифікату і продовження його кожен рік (він може бути і безкоштовним, але серьозні портали, особливо з піддоменами, повинні купувати платні сертифікати — на Промобуді, наприклад, кожен рік ми платимо за ssl-сертифікат 100 доларів)
  2. Чи є на будівельному порталі мобільна версія? Якщо немає, а на мобільному відкривається те саме, що і на десктопі, без оптимізації під мобільні — грош ціна такому порталу. Це значить, що вони забили (по-русссськи) на свій ресурс, чи немає грошей на створення мобільної версії. Якщо це їм не потрібно, а воно вам потрібно?!
  3. Чи є в цього порталу домен верхнього рівня UA, чи він на якомусь com.ua, biz.ua, in.ua. На Промобуді є — https://www.promobud.ua  , а ось на більшості з вказаних в рейтингу порталів ніт. Чому це є показником? Тому що домен верхнього рівня UA у нас в Україні можна отримати тільки маючи торгівельну марку ТМ. Мало того, що вартість домену коштує на рік 1545 грн, та ще й щоб отримати ТМ треба чекати багато часу і не одну тисячу гривень заплатити (а зараз ще й сильно подорожчало). Ця ситуація з обов’язковою ТМ для домену UA у нас в Україні звісно дебілізм (тому що один хлопець ще в 90-х завів на себе цей UA  і «не жужжит» :(). Але нам всім в Україні тепер доводиться з цим миритися, платити зайві гроші. Але таким чином створюється певний бар’єр і додатковий показник серйозності інтернет-проекту. 
  4. Додаткові показники по самому контенту порталу, які кажуть, що цей будівельний портал може бути ніякенький: старі дати новин, старі дати статей, є розділи і матеріали не по темі будівництва, в розділах якийсь спам, багато реклами Гуглу (Яндексу), багато просто ніякеньких чисто статей (не для людей), в основному всюду реклама певної компанії (останнє каже на заанґажованість і не незалежність будівельного порталу, який більше буде думати, як продати свої будівельні товари чи послуги, а не рекламодавців). 

Цих чотирьох показників достатньо, щоб швидко глянути неозброєним непрофесійним оком на ресурс і зрозміти — це «говносайт» зроблений чисто для sео, шоббуло, помираючий, чи це гідний для вашої уваги будівельний портал

З того рейтингу, що я вказав вище, відповідають умовам гідності 2, максимум 3 портали

Отже — тепер ви знаєте, як не розпорошувати свої сили, час та гроші на дохлі будівельні портали

З повагою, Сергій Пастухов, інтернет-агентство Net Adaptation

P.S. До речі, в рейтингу вже закрилися декілька порталів (посилання на них не працюють) — і правильно зробили — нічого з нами тягатися, кожен повинен займатися своєю справою. Це те, про що я писав вище. А де поділися портали з такими цікавими назвами (тільки назви залишись 🙂 : Три кирпича, Будпрайси, Стройпрайс, СриДома…. ? Канули в лету… Пам’ятаю, як багато років тому особисто написав листа в портал СриДома (3doma вроді) щось типу «… ви довго думали над назвою свого сайту СріДома?…» — сміялися всім офісом 🙂 Мені здається, після мого листа вони закрилися 🙂

P.P.S. А може ви на своєму сайті складете власний рейтинг будівельних порталів України? Вже свіженький. І отримаєте свій профіт від цього. Відразу попереджаю — Промобуду не пропонувати розміститися в цьому рейтингу за гроші чи при умові зворотньго посилання — все «по чесноку»

P.P.P.S. «…Привычка к неудаче является матерью страха. Она глубоко укоренилась в людях. Люди хотели бы достичь вещи, которая распространяется от А до Я. С А она им ещё не поддаётся, на Б они испытывают затруднение, а на В натыкаются на, по-видимому, непреодолимое препятствие. Они кричат «пропало» и бросают всё дело. Они даже не представили себе масштабов настоящей неудачи; их взгляд не отличит ни правильного, ни неправильного. Они позволили победить себя естественным препятствиям, возникающим на пути всякого намерения. Гораздо больше людей сдавшихся, чем побежденных. Не то, чтобы им не хватало знаний, денег, ума, желания, им попросту не хватает мозга и костей. Грубая, простая, примитивная сила настойчивости есть некоронованная королева мира воли. Люди чудовищно ошибаются вследствие своей ложной оценки вещей. Они видят успехи, достигнутые другими, и считают их поэтому легко достижимыми. Роковое заблуждение! Наоборот, неудачи всегда очень часты, а успехи достигаются с трудомНеудачи получаются в результате покоя и беспечности; за удачу же приходится платить всем, что у тебя есть и всем, кто ты есть…» Генри Форд

Оставить комментарий