Як отримати більше органічного трафіку від довгого хвоста

Є таке поняття в SEO, як «довгий хвіст». Воно виходить з принципу Парето 80/20.

20% ключових запитів дають 80% відвідувачів з пошукових систем.

Справа в тому, що більшість бізнесів роблять акцент як раз на цих 20 відсотках запитів, просувають саме за ними свої сайти, будують seo-стратегію навколо цих 20%, вкладають гроші саме в них. Саме там велика конкуренція,

Таким чином, якщо Ви навпаки сконцентруєтеся на 80% в своєму просуванні, то ви будете працювати в низькоконкурентному середовищі. І тоді, навіть ті 20%, які залишаються дадуть дуже хороший і стабільний цільовий трафік на ваш сайт.

Більш того, такий трафік можна буде залучити в більшості випадків за набагато менші гроші, ніж якби ви їх вкладали в висококонкурентні запити.

Як це зробити?

Ось пару порад:

  1. Довгий хвіст, низькочастотні ключові запити — це дуже багато слів. Але необов’язково це повинно бути дуже багато роботи по семантиці. В цьому сенсі можна більше працювати з варіаціями ключових запитів, а не з розширеннями ключових запитів. Наприклад, слово «ціна» має варіації «вартість», «прайс», «розрахувати», «розрахунок», «порахувати кошторис», «калькуляція». Слово «вікна» можна доповнити такими варіаціями, як «скління», «металопластик», «рехау» і т.п.
  2. Де ці варіації вставляти? Частіше за все фахівці приділяють більшу увагу оптимізації верхньої частини сторінки, а низ залишають неопрацьованим. Візьміть як раз ці варіації, про які написано в першому пункті, та зоптимізуйте саме нижню частину сторінки під них. 

Яка ще причина серйозно зайнятися «довгим хвостом»?

Чому довгий хвіст зараз буде все більше популярний і скоро стане «коротким хвостом»? 

Тому що пошукові системи, зокрема Гугл, вже давно використовує штучний інтелект, все більше робить акцент на мобільний пошук та пошук з голосу. А це значить, що пошуковики будуть більше звертати увагу на те, в якому контексті користувач робить той чи інший запит, все більше будуть реагувати на контекст, а не на конкретні ключові запити, які прописані у вас в Keywords. Тому важливо накидувати цей релевантний контекст, «довгий хвіст» якомога більше на сторінки, на домен.

Сергій Пастухов, інтернет-агентство Net Adaptation

Підпишіться на нашу розсилку тут

Оставить комментарий